صفر تا صد لوله فلکسی (قیمت فلکسیبل + مراکز خرید+فروش قسطی)

سایز گالوانیزه سرد گالوانیزه روکشدار گلند
9 6800 9400 4900
11 7800 10800 5800
13.5 8800 11500 5900
16 10500 13700 6900
21 15400 18500 8800
25 18500 26500 13000
29 21800 30000 15000
36 27000 49000 34000
42 36000 60000 41000
48 40400 76000 47000
52 45000 84000 50000
63 51000 100000 74500
75 75000 128000 117000
100 116000 234000 156000

 لوله فلکسی( قیمت ، روش تولید و کاربردها )

لوله فلکسی یکی از انواع لوله‌های انعطاف‌پذیر است که برای انتقال مایعات و گازها استفاده می‌شود. این لوله‌ها از موادی مانند پلی‌استر، پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند و به دلیل انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر خمش، در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شوند.

از دیگر تجهیزات پر کاربرد صنایع ساختمانی لوله فلکسی است که در انواع مختلفی تولید می شود. این مدل از لوله برق به منظور حفاظت از سیم و کابل در تاسیسات برقی استفاده خواهد شد. استفاده از سیم و کابل در تاسیسات ساختمانی و تولید نیاز به مراقبت در برابر عوامل محیطی دارند. به همین جهت استفاده از انواع لوله برق از جمله لوله فلکسی امری متداول و ضروری است. لوله های فلکسی از سیم و کابل در برابر اجسام نوک تیز و عوامل خورنده و طبیعی اطراف محافظت می کند.

در تاسیسات ساختمانی مرحله سیم کشی به واسطه لوله های برق انجام خواهد شد. همچنین ایمنی تاسیسات نیز به واسطه استفاده از این لوله ها امکان پذیر است. بنابراین در ادامه این مقاله قصد داریم تا با انواع لوله های فلکسی آشنا شویم.

تولید لوله فلکسی در ایرانانواع لوله فلکسی

لوله فلکسی از نظر ساختار و روش تولید به دو دسته تقسیم می شوند. لوله های فلکسی روکش دار با روکش پلاستیک پی وی سی و لوله های فلکسی بدون روکش با لایه نازک فلزی انواع این محصول می باشند. هر یک از آنها قابل استفاده در موارد مختلفی هستند که ساختار و روش تولید آنها تعیین کننده کارایی لوله ها می باشد.

لوله های فلکسی روکش دار؛ لوله فلکسی با استفاده از ورقه های گالوانیزه و با روکشی از فلز روی ساخته و تولید می شوند. مقاومت لوله ها در برابر رطوبت به دلیل ساختار و متریال ساخت آن بسیار بالا خواهد بود. لوله های فلکسی روکش دار نوعی از لوله های فلکسی است که به آن لوله خرطومی فلزی نیز گفته می شود. پوشش این مدل از لوله از جنس پی وی سی بوده که در برابر تابش نور خورشید و رطوبت باران و هوا مقاومت دارد. لوله های روکش دار فلکسی به دلیل ساختار ویژه بسیار مقاوم بوده و دارای عمر طولانی هستند. به همین جهت در بسیاری از موارد و ساخت تاسیسات از این لوله ها استفاده می شود.

لوله های فلکسی بدون روکش

نوع دیکر از لوله فلکسی مربوط به لوله های بدون روکش می باشد. این مدل از لوله های خرطومی برق بر خلاف نوع روکش دار فاقد روکش پی وی سی هستند. هر چند مقاومت این مدل از نوع لوله های فلکسیبل روکش دار کمتر است اما در مقایسه با سایر لوله های برق بسیار مقاوم می باشد. زیرا ساخت و تولید آن با استفاده از ورق گالوانیزه و پوشش فلز روی بوده که منجر به بالا رفتن درجه مقاومت لوله ها شده است. استفاده از این مدل لوله های فلکسی در فضای پوشیده و مسقف می باشد.

کاربرد لوله فلکسی

کاربرد اصلی لوله فلکسی محافظت از سیم و کابل تاسیسات در برابر عوامل رطوبتی و طبیعی اطراف است. البته کاربرد و ویژگی منحصر به فرد این مدل از لوله فولادی برق مربوط به استفاده از آن در محیط های باز می باشد. دلیل آن وجود ویژگی های متفاوت در این مدل از لوله ها بوده که سیم و کابل را در مقابل عوامل محیطی محافظت می کند. کاربرد بعدی و مهم این مدل از لوله های برق مربوط به ویژگی آنها برای استفاده در تاسیساتی که در حال حرکت و لرزش هستند.

برخی از تاسیسات برقی و تجهیزات مورد نیاز آن مدام در حال لرزش و حرکت بوده به همین دلیل لوله های برق را دچار بارهای نوسانی خواهد کرد. لوله های فلکسی در شرایط ارتعاش و لرزش مانع از ایجاد بارهاهای نوسانی بر روی سیم و کابل ها خواهد شد. دلیل دفع ارتشاعات از طرف لوله های فلکسی انعطاف پذیری عالی این مدل از لوله ها است که در برابر ضربه و لرزش مقاوم و منعطف هستند.

• استفاده از لوله فلکسی در محیط های غیر مسقف یا روباز مانند کاربرد آن برای نصب تجهیزات دوربین های مداربسته
• محافظت از سیم و کابل در برابر عوامل های محیطی و اجسام نوک تیز
• به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت بالا قابل استفاده از در تاسیسات متحرک و لرزان

کاربردهای رایج لوله فلکسیبل در صنایع

  1. صنعت آب و فاضلاب: لوله‌های فلکسیبل در صنعت آب و فاضلاب برای انتقال آب و فاضلاب استفاده می‌شوند. این لوله‌ها انعطاف‌پذیری بالا و مقاومت در برابر فشار و شرایط مختلف را دارند.
  2. ساختمان‌ها و صنعت ساخت: لوله فلکسیبل در ساختمان‌ها و صنعت ساخت برای انتقال گازها، هوا و مایعات مختلف استفاده می‌شود.
  3. صنایع الکترونیک: در صنایع الکترونیک نیز از لوله فلکسیبل استفاده می‌شود. این لوله‌ها برای حفاظت و محافظت از کابل‌ها و اتصالات الکترونیکی استفاده می‌شوند.

با توجه به انعطاف‌پذیری و ویژگی‌های خاص لوله فلکسیبل، استفاده از آن در صنایع مختلف بسیار مناسب است.

فروش انواع لوله فلکسی در ایران

 قیمت لوله فلکسی

انواع مختلفی از لوله فلکسی در بازار موجود می باشند که با توجه به نوع آن و متراژ مورد استفاده قیمت نیز به تبع تغییر خواهد کرد. عوامل تعیین کننده قیمت لوله فلکسیبل برند سازنده، سایز لوله، متراژ و البته عامل موثر دیگر نرخ تورم می باشد. لوله های فلکسی عموما از متری ده هزار تومان به بالا شروع می شود.

  1. جنس لوله: نوع ماده‌ای که لوله از آن ساخته شده است، بر روی قیمت آن تأثیر می‌گذارد. لوله‌های فلکسیبل پلی‌استر معمولاً گران‌تر از لوله‌های پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن هستند.
  2. ابعاد و قطر لوله: اندازه و قطر لوله نیز می‌تواند به قیمت آن تأثیر بگذارد. لوله‌های بزرگتر معمولاً گران‌تر از لوله‌های کوچکتر هستند.
  3. کیفیت تولید: لوله‌هایی که با کیفیت بالا و استاندارد تولید می‌شوند، معمولاً قیمت بیشتری دارند.

در نهایت، برای دقیق‌ترین اطلاعات درباره قیمت لوله فلکسیبل، بهتر است با کارشناسان شهر لوله در ارتباط باشید.

مزایای استفاده از لوله فلکسی برق

همانطور که گفته شد؛ لوله فکسی دارای کاربرد هایی است که استفاده از آن در مکان مناسب دارای مزایای عالی برای تاسیسات خواهد بود. ساخت لوله های فلکسی با استفاده از ورقه های گالوانیزه است که لایه از فلز روی بر روی سطح بیرونی لوله پاشیده می شود. به این ترتیب مقاومت لوله های فلکسی بالا بوده و در برابر بسیاری از عوامل همچون رطوبت، سایش و سایر عوامل خورنده مقاوم می باشند.

طراحی لوله فلکسی به این صورت است که با وجود استحکام بالا دارای انعطاف پذیری عالی نیز می باشد. در این صورت سیم و کابل های عبور داده شده در لوله های فلکسی در برابر بسیاری از عوامل محافظت خواهتد شد. این لوله ها قابل اتصال به زیر زمین بوده و در صورت بریده یا زخمی شدن سیم نیروی الکتریسیته به زری زمین منتقل خواهد شد. با این اوصاف یکی از مزایای عالی استفاده از لوله های فلکسی در تاسیسات برقی ایمنی بالای آن می باشد. پس از مزایای استفاده از لوله فلکسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انعطاف‌پذیری:لوله‌های فلکسی به دلیل ساختار انعطاف‌پذیر و پیچش‌پذیری زیاد، در ترکیب با سایر سیستم‌ها و تجهیزات به راحتی قابل استفاده هستند.

وزن سبک:این نوع لوله به دلیل استفاده از مواد سبک وزن، باعث کاهش وزن کل سیستم می‌شود که می‌تواند در برخی مواقع مزیت داشته باشد.

نصب آسان:نصب و اتصال لوله‌های فلکسی به دلیل انعطاف‌پذیری و سهولت در تنظیم شکل، نسبت به لوله‌های مقاوم در برابر انعطاف کمتر زمان‌بر و ساده‌تر است.

مقاومت در برابر ضربه:به دلیل اینکه لوله‌های فلکسی معمولاً از مواد مقاومی ساخته می‌شوند، مقاومت آن‌ها در برابر ضربه و خراش بیشتر است و همچنین از سیم و کابلها بخوبی محافظت میکنند.

مطابقت با شرایط محیطی مختلف:این لوله‌ها معمولاً مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف مانند تغییرات دما و رطوبت هستند و می‌توانند در محیط‌های مختلف استفاده شوند.

کاربردهای گسترده:لوله‌های فلکسی در صنایع مختلفی مانند ساختمان، صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی و… کاربردهای فراوانی دارند.

به طور کلی، این مزایا باعث محبوبیت و استفاده گسترده از لوله‌های فلکسی در صنایع مختلف شده است.

 تولید انواع لوله فلکسی

تولید کنندگان لوله فلکسی برق از دستگاه های پیشرفته ای استفاده می کنند که به واسطه آن می توانند انواع لوله فلکسیبل خرطومی را تولید کنند. انواع لوله های فلکسی با ضخامت و سایز مختلف ساخته می شوند که هر یک برای مصارف خاصی کاربرد دارند. تولید فلکسی به صورت بسته های حلقه ای است که با توجه به نوع آن در رنگ های مختلف نیز ساخته می شوند. لوله های فلکسی با توجه به نوع و جنس به خریداران فروخته می شود. تولید کننده لوله های فلکسی با استفاده از بهترین متریال سعی در ساخت تجهیزات با کیفیت برای کاربری های متفاوت دارد.

تولید لوله فلکسیبل به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. این روش‌ها عبارتند از:

  1. تزریق پلاستیک: در این روش، پلاستیک مورد نیاز برای ساخت لوله تزریق می‌شود. سپس با استفاده از فرایندهای شیمیایی و مکانیکی خاص، لوله فلکسیبل ساخته می‌شود.
  2. استفاده از ماشین‌آلات خاص: تولید لوله فلکسیبل معمولاً با استفاده از ماشین‌آلات خاصی صورت می‌گیرد. این ماشین‌آلات قادر به تولید و شکل‌دهی به رویه انعطاف‌پذیر لوله هستند.
  3. روش‌های خاص خم‌کاری: برخی از لوله‌های فلکسیبل با استفاده از روش‌های خاص خم‌کاری تولید می‌شوند. این روش‌ها به لوله انعطاف بیشتری می‌دهند.

لیست قیمت لوله فلکسی

نصب لوله فلکسی برق

نصب لوله فلکسی یکی از موارد مهم در خصوص لوله های برق می باشد. قبل از نصب لوله های برق قدم اول اندازه گیری و انجام برش می باشد. برآورد قاصله خروجی کانال لوله و پلنیوم برای برش میزان لوله برق ضروری است. پس از جدا سازی اندازه مورد نظر سر لوله خرطومی را به میزان مورد نیاز از لایه خارجی جدا کرده و لایه داخلی نیز با استغاده از بست جمع شود.

چسپ کاری اطراف پلنیوم باکس پس از بیرون کشیدن قسمت مشخص لوله مرحله بعدی است. در این مرحله لازم است تا لایه داخلی لوله به دور پلنیوم باکس کشیده شود و اتصال آن دقیق و با استفاده از چسپ صورت بگیرد.

به منظور محکم تر کردن لایه داخلی کانال فلکسیبل از بست و پیچ گوشتی نیز استفاده شود. اتصال بیشتر با استفاده از بست های فلزی منجر به استحکام بیشتر ارتباط می شود.

لایه بیرونی جمع شده لوله ها را باز کرده تا با پلنیوم باکس منطبق شوند. این دو قسمت نیز نیاز به اتصال بیشتر دارند.
کانال خرطومی در محل خروجی صاف شده و در آخر کانال به داکت اسپیلت متصل خواهد شد. در زمان نصب کانال از دستکش برای انتقال هوا استفاده شود. این کار به منظور افزایش ایمنی است. از کانال خرطومی نباید با طول بیشتر از دو طبقه استفاده شود.

اتصالات مورد نیاز لوله خرطومی برق

نصب لوله خرطومی در تاسیسات سیم کشی قطعا به تعلقاتی نیاز خواهد داشت. جعبه ابزار، رابط، ساپورت، بست فلکسیبل و …. از جمله تجهیزات مورد نیاز می باشند. هر یک از ابزار های مورد استفاده بایستی با کیفیت و میزان دقت بالایی باشند. در این صورت می توان ایمنی کانال خرطومی را تایید نمود.

بدون هر یک از اتصالات امکان نصب کانال وجود نخواهد داشت. به طور مثال ابزار ساپورت به منظور جلوگیری از تخریب و یا پارگی داخلی کانال مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت عدم استفاده از آن طول عمر کانال به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. همچنین استفاده از گلند فلکسی برای اتصال لول ها به یکدیگر استفاده می شوند.

 اتصال جعبه تقسیم و سایر تجهیزات به کانال خرطومی با استفاده از این ابزار میسر می شود. بنابراین در زمان نصب به کیفیت و تنساب ابزار مورد استفاده باید توجه داشت.

لوله خرطومی فلکسیبل

لوله فلکسی یا لوله فلکسیبل خرطومی نوعی از داکت های فلزی می باشند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. جنس لوله خرطومی فلکسیبل از فلز نازک گالوانیزه و پی وی سی ضخیم می باشد. این مدل از لوله برق مناسب برای استفاده در تاسیسات کابل کشی و تابلو برق هستند. به طور کلی لوله های فلکسیبل با توجه به نوع استفاده و کیفیت روکش و سایز آن در اجرای تاسیسات به کار برده می شود.

لوله خرطومی فلکسیبل در نوع روکش دار که با لایه ای ضخیم از پلاستیک پوشش داده می شود قابلیت غیر رسانا کردن را به لوله ها داده است. به همین دلیل عایقی مناسب برای نارسانا شدن هستند. سایز لوله های خرطومی نیز با توجه به نوع استفاده و تعداد کابل و یا رشته سیم های مورد نیاز تعیین می شود.

بهترین کاربرد لوله های فلکسیبل استفاده از آن در سیستم های سیم کشی تهویه سیستم ماینر است و البته تاسیسات کابل کشی است. استفاده از آن در سیستم های مخابراتی و الکترونیکی نیز قابل استفاده بوده و ایمنی تاسیسات را تا میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

کاربردهای انواع لوله خرطومی

علاوه بر موارد فوق از دیگر کاربردها و کارایی های لوله فلکسی خرطومی می توان به موارد زیر اشاره نمود؛
1. استفاده از آن در اسپیلت داکت
2. استفاده در سیستم تهویه های مطبوع
3. انتقال آب و سایر مایعات
4. استفاده در سیستم های گرمایشی
5. استفاده در سیستم های سرمایشی
6. سیستم های گاز رسانی
7. سیستم انتقال نفت، روغن
8. سیستم انتقال مواد شیمیایی
9. مصارف کشاورزی

لیست قیمت لوله خروطومی

کاربرد لوله فلکسی در دوربین مداربسته

از اساسی ترین تجهیزات مورد نیاز جهت نصب دوربین مداربسته می توان به Flexi pipe اشاره کرد. به دلیل انعطاف پذیری لوله های خرطومی و همچنین مقاومت لوله های روکش دار در برابر نور خورشید و عوامل محیطی گزینه مناسب جهیت سیم کشی خواهد بود. لوله های فلکسی به لوله های خرطومی دوربین مداربسته نیز معروف هستند. این مدل از لوله ها به دلیل رد شدن از پیچ و خم ساختمان ها و حفاظت از سیم دوربین ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که می دانیم لوله های فلکسی در سایز و استاندارد های مختلفی تولید می شوند. هر یک از سایز های تولید شده توانایی رد کردن تعدادی مشخص سیم و کابل را دارند. مطابق استاندارد های جهانی مهم ترین سایز لوله های فلکسی مربوط به نمره های 11. 13. 16. 21. 25. 29. 36. 42. 38 می باشد. برای نصب دوربین های مداربسته باید سایز مناسب را انتخاب کرد. معمولا بسته های لوله خرطومی فلکسی در طول های 25 متری به فروش می رسند.

خرید لوله خروطومی فلکسیبل

برای خرید انواع لوله فلکسی با قیمت مناسب و کیفیت عالی بهترین راه ارتباط مستقیم با تولید کننده است. به این منظور خریدار برای دریافت قیمت به روز شده و قیمت نهایی و همچنین دریافت اطمینان نیاز است تا به وبسایت فروشگاه شهر لوله مراجعه کند. در وب سایت اصلی تولید کننده انواع لوله های خرطومی تمامی اطلاعات تکمیلی موجود می باشد.

لوله فلکسی یکی از تجهیزات ارزان قیمت برای حفظ ایمنی تاسیسات سیم و کابل کشی است. استفاده از این وسیله برای حفظ ایمنی ساختمان و تولیدی بسیار مهم بوده و به دلیل روکش مناسب بسیار مقاوم و عایق قوی خواهند بود. قبل از استفاده حتما به ویژگی های لوله فلکسیبل روکش دار و بدون روکش توجه داشته باشید. زیرا هر یک از انواع آن برای مصارف و موارد مختلف کارایی دارند.

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button
× چت واتساپ